Gdzie sprzedać i jak przygotować wózek dziecięcy?

2 kwietnia 2021

Wózek dziecięcy jest jednym z podstawowych sprzętów w jaki zaopatrujemy się przy narodzinach dziecka, nic więc dziwnego, że nasz ranking wózków 2w1 cieszy się takim powodzeniem. Pytanie jednak, co w sytuacji, gdy nasz potomek dorasta i zaczyna sam zwiedzać świat? Jeżeli planujemy w przyszłości starać się o kolejne dzieci, to warto po wcześniejszym wyczyszczeniu szczelnie zapakować wózek i odstawić w suche miejsce do czasu, aż będziemy go znowu potrzebowali. Jeżeli jednak nie planujemy kolejnych dzieci lub są to bardzo odległe plany, warto sprzedać wózek dziecięcy, ponieważ po latach straci on na wartości, a po kilku latach pojawią się nowsze modele.

Jak przygotować wózek do sprzedaży?

Wyczyścić

Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby sprzedać wózek w takim stanie, w jakim sami byśmy chcieli kupić. Wszystkie materiałowe elementy, które możemy ściągnąć powinniśmy dobrze wytrzepać i o ile jest taka możliwość to możemy wyprać zgodnie z zaleceniami podanymi w instrukcji. Należy się dokładnie zapoznać z instrukcją, ponieważ niektórych elementów nie można prać, co może spowodować, że materiał straci swoje pierwotne właściwości. W takiej sytuacji powinniśmy je dobrze wytrzepać z kurzu. Podobnie powinniśmy postąpić z resztą elementów wózka, gdzie osadza się brud. Zwykle wystarczy mokra szmatka lub szmatka z dodatkiem detergentu.

Opis wózka

Przygotuj dokładny opis wózka, wraz z nazwą modelu, tak aby potencjalny kupiec mógł w pełni zapoznać się ze specyfikacją naszego wózka dziecięcego. Jeżeli wózek posiada jakieś wady, np. ułamany element, który nie wypływa na funkcjonowanie wózka to napisz o tym. Nie staraj się zakrywać takich niedoskonałości, bo takie rzeczy prędzej czy później zawsze wychodzą, a będąc szczerym i nic nie ukrywając o wiele prościej wzbudzić zaufanie i nawiązać relację z kupującym. Pamiętaj by napisać kiedy wózek został kupiony, jaki czas był używany, jakie posiada usterki.

W opisie sprzedaży wózka dziecięcego musimy również poinformować o formie wysyłki. Jeżeli istnieje możliwość wysyłki, to poinformuj o tym w opisie oraz z jakim wiąże się to kosztem. Jeżeli chcesz sprzedać tylko lokalnie, to postaraj się jak najdokładniej podać lokalizację w której można obejrzeć i odebrać wózek.

Fotografie wózka dziecięcego

Kupujemy wzrokiem, jest to wciąż aktualna fraza. Nie inaczej jest przy zakupie wózka dziecięcego, dlatego zadbaj o by fotografia była dobrej jakości i pokazywała w całej okazałości nasz sprzedawany sprzęt. Zrób zdjęcia z większej odległości, tak by był cały widoczny. Jeżeli masz możliwość wykonaj zdjęcia aparatem fotograficznym, jeżeli do dyspozycji masz tylko telefon, to zadbaj o dobre warunki – najlepiej zrób na zewnątrz, w ten sposób osiągniesz najlepsze oświetlenie, przetrzyj obiektyw, by uniknąć wszelkich smug oraz nie rób zdjęć pod słońce. Zrób również dokładne zdjęcia szczegółowych elementów wózka takich jak koła, koszyczek, wnętrze itd. Jeżeli jest to wózek 2w1 zrób zdjęcie każdego elementu zarówno złożonego jak po rozłożeniu.

Ustal odpowiednią cenę

Sprawdź na portalach ogłoszeniowych (w następnym punkcie opisujemy miejsca, gdzie możesz sprzedać taki wózek) w jakiej cenie jest sprzedawany taki wózek jak Twój, skonfrontuj to z ceną nowego wózka i ustal odpowiednią cenę. Jeżeli nie spieszy Ci się, tu ustal cenę taką, że jak nie uda Ci się sprzedaż w ciągu miesiąca to nic się nie stanie, wtedy warto obniżyć cenę.

Gdzie można sprzedać wózek dziecięcy?

OLX

Obecnie najpopularniejszy portal z lokalnymi ogłoszeniami, możemy tutaj wystawić nasze ogłoszenie. Obecnie została dodana możliwość utworzenia przesyłki, więc jak planujemy sprzedaż na odległość to również jest taka możliwość.

Grupy na facebooku

Również bardzo popularne miejsce na nasze ogłoszenia jest marketplace na Facebooku w grupach. Możemy promować nasze ogłoszenie zarówno w grupach związanych z wózkami, ogłoszeniami dla mam jak i na lokalnych grupach (np. grupa danego miasta, dzielnicy czy osiedla).

Allegro

Najpopularniejszy portal aukcyjny w Polsce to również dobre miejsce by wystawić nasze ogłoszenie. Musimy pamiętać, że od sprzedaży zapłacimy prowizję od sprzedaży. Możemy tutaj również pokusić się o licytację, w której to chętni będą mogli licytować nasz wózek.

Allegrolokalnie

Połączenie Allegro i OLX. Nowy portal Allegro, stale zdobywających nowych użytkowników, idealne miejsce, gdy chcemy sprzedaż coś lokalnie.

Skup wózków dziecięcych

W większości większych miast znajdują się skupy wózków, które chętnie odkupią od nas nasz wózek, jednak musimy liczyć się z tym, że prawdopodobnie kwota jaką uzyskami będzie niższa niż w wyżej wymienionych opcjach sprzedaży. Idealne miejsce dla osób, którym wózek zajmuje dużo miejsca i chcą się go szybko pozbyć.

Rodzina i znajomi

Poczta pantoflowa działa od zawsze bardzo sprawnie i nieprędko to się zmieni. Jeżeli mamy wózek dziecięcy do sprzedania, to warto o tym wspomnieć wśród znajomych i rodziny. Z pewnością takie wiadomości mogą szybko dojść do osób, które spodziewają się dziecka, a jeszcze nie zakupili wózka. Chętnie kupujemy coś od znajomych, ponieważ jest to sprawdzone źródło, dlatego warto o tym pamiętać, gdy będziemy się zastanawiać jak sprzedać wózek dziecięcy.

Dorota Górecka

Dorota Górecka

Magister socjologii

Absolwentka poznańskiego UAM. Obecnie przede wszystkim mama dwójki dzieci. Zawodowo specjalista ds. PR w domu mediowym. Żyję ogromną pasją do podróży i niszowego kina.

Przeczytaj więcej:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.